Segway

   Titulní stránka    Podpora    Kontakt     

Get Moving.
  
   
   
   

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čistý, ekologický a elegantní prostředek
 

Tím, že se dostanete všude rychleji i s větším nákladem, sníží Vaši potřebu jet autem nebo jiným dopravním prostředkem se vznětovým motorem. Myslíme si, že se tímto způsobem dá dosáhnout zásadní změny životního prostředí a to jak v krátkodobém, tak dlouhodobém plánu. Uvedené příklady zahrnují pouze USA, jehož automobilový provoz spotřebuje cca 15% světové spotřeby nafty. (V roce 1996 prodej nových automobilů v Asii překonal Severní Ameriku a Západní Evropu dohromady).

Nižší spotřeba paliva
Američtí řidiči udělají cca 900 milionů jízd denně. Výzkum EPA tvrdí, že polovina těchto jízd je kratší než 8km a účastní se jí pouze jeden cestující…a to jsou přesně cesty, které ideálně pasují pro Segway PT. Pokud je 450 milionů jízd na průměrnou vzdálenost 5km, můžeme říct, že řidiči ujedou 2,16 bilionu km denně na jízdách, které jsou na 8 km nebo méně. Pokud je průměrná spotřeba ve městě 11 l / 100km, znamená to 235.6 milionů litrů denně na cestách, které by lidé mohli místo toho ujet na Segwayi. Pokud by se 10% těchto cest jelo na Segwayi, znamenalo by to snížení spotřeby o 23,6 milionu litrů denně ( 8.59 miliard l za rok).

Čistší vzduch
Pokud by se ušetřilo 8.59 miliard litrů paliva za rok, znamenalo by to obrovské snížení škodlivých emisí. Ubylo by o 364,5 tun uhlovodíků, 55 647 tun CO2, 2,8 tun CO a ušetřilo by se 23,6 milionu litrů paliva za den. Co víc, věříme, že to jsou pouze konzervativní odhady, založené na skutečnosti, že 1% úspory za jízdy ve městě znamenají díky neefektivnosti provozu auta ve městě úsporu 2-4% mimo něj.

Menší zatížení životního prostředí
Pokud každé auto ujede za rok o 2 920 km méně, ušetří se 14 600 km za pět let. Tím pádem se zvýší životnost auta o cca jeden rok. To by znamenalo menší zátěž skládek a životního prostředí jako celku.

Napište nám odalší informace.